قولی که باعث کناره گیری نخست وزیر ژاپن شد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از ان اچ کی، نخست وزیر ژاپن برای ادامه تصدی ریاست حزب حاکم اصلی لیبرال دموکرات تلاش نخواهد کرد. سوگا یوشیهیده از نامزدی در انتخابات پیش رو برای ریاست این حزب صرف نظر کرد، و این بدان معنا است که ژاپن پس از چند هفته آینده نخست وزیر جدیدی خواهد داشت.

سوگا گفت که «در جریان تصمیم گیری برای نامزدی، متوجه شدم که برای فکر کردن همزمان به اقدامات در مقابله با کرونا و رقابت انتخاباتی به انرژی زیادی نیاز دارم. به این نتیجه رسیدم که انجام هر دوی این امور غیرممکن است، و این که باید خودم را وقف تلاش برای توقف شیوع کرونا کنم، که چیزی است که به مردم کشورم قول داده ام انجام بدهم.»

این تصمیم در حالی اعلام می شود که احزاب سیاسی خود را برای انتخابات سراسری که طبق برنامه قرار است سال میلادی جاری برگزار شود آماده می کنند. برخی از قانونگذاران حزب لیبرال دموکرات نگران آن هستند که با توجه به کاهش محبوبیت کابینه سوگا، مبارزات سختی را در پیش داشته باشند.

سوگا که سپتامبر سال گذشته جانشین آبه شینزو شده است، با افت متوالی و شدید میزان محبوبیتش در بین مردم ژاپن روبرو شده و میزان رضایت شهروندان ژاپنی از وی به کمتر از 30 درصد رسیده است.

حزب لیبرال دموکرات 29 سپتامبر رئیس جدیدی انتخاب خواهد کرد. کیشیدا فومیو وزیر خارجه پیشین ژاپن، که سال پیش مغلوب سوگا شد، می گوید نامزد خواهد شد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا