بلینکن: کانال‌های ارتباطی با طالبان را حفظ می‌کنیم

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا در یک نشست خبری اعلام کرد که واشنگتن همچنان به حفظ کانال‌های ارتباطی با طالبان در مورد موضوعاتی که برای ما مهم است می‌پردازد.

وی افزود که یکی از تعهدات مهم اجازه یافتن مردم برای خروج از افغانستان است.

بلینکن اظهار داشت که وزارت خزانه‌داری آمریکا نیز مجوزهای خاصی را صادر کرده است تا باوجود تحریم‌ها علیه طالبان، سازمان‌های دولتی، پیمانکاران و دریافت کنندگان کمک مالی به ارائه کمک‌های بشردوستانه حیاتی به مردم افغانستان ادامه دهند.

وزیر امور خارجه آمریکا ادامه داد که مطابق با تحریم‌های آمریکا علیه طالبان، این کمک‌ها از طریق دولت انجام نمی‌شود، بلکه از طریق سازمان‌های مستقل صورت می‌گیرد.

«آنتونی بلینکن» پیش از این نیز در پاسخ به پرسش «سی‌ان‌ان» درباره اینکه آیا واشنگتن آماده است طالبان را به عنوان دولت مشروع به رسمیت بشناسد گفته بود: دولت آینده افغانستان که حقوق ابتدایی بشری مردم خود را رعایت کند و به تروریست‌ها پناه ندهد، دولتی است که ما می‌توانیم با آن کار کنیم و آن را به رسمیت بشناسیم.

وی تاکید کرده بود: در مقابل نیز، دولتی که حقوق ابتدایی مردم خود از جمله زنان و دختران را رعایت نمی‌کند و به گروه‌های تروریستی پناه می‌دهد که طرح حمله به آمریکا یا متحدان و شرکایش را دارند، مطمئناً توسط ما برسمیت شناخته نخواهند شد.

انتهای پیام/.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا