افتتاح ۱۹ پروژه گردشگری در خراسان رضویایسنا/خراسان رضوی معاون سرمایه‌گذاری اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی از افتتاح ۱۹ پروژه گردشگری در روز ۵ مهر ماه در خراسان رضوی به صورت ویدئو کنفرانس با حضور وزیر گردشگری خبر داد.

احمد دیناری، امروز، ۴ مهر ماه در نشست خبری هفته گردشگری، اظهار کرد: شعار امسال روز جهانی گردشگری، «گردشگری و سرمایه‌گذاری‌های سبز» است که این شعار نشان می‌دهد رویکرد در دنیا به سمت تاسیسات و کسب و کارهای گردشگری رفته که ماهیت آن‌ مصرف کمتر انرژی و توجه به اصول توسعه پایدار گردشگری است.

وی افزود: این یک مسئولیت اجتماعی برای تمام فعالان و سرمایه‌گذاران تاسیسات گردشگری محسوب می‌شود که نهایت تلاش خود را انجام دهند تا شاهد افزایش پروژه‌هایی که ماهیت‌شان سرمایه‌گذاری سبز در ایران و مشهد است، باشیم.

معاون سرمایه‌گذاری اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی ادامه داد: ما در هفته گردشگری ۱۹ پروژه خواهیم داشت که فردا، ۵ مهر ماه در ساعت ۱۵ به صورت ویدئوکنفرانس و متمرکز با حضور عزت‌الله ضرغامی، وزیر گردشگری در تهران و در محل یکی از پروژه‌ها افتتاح خواهد شد.

دیناری در خصوص جزییات این ۱۹ پروژه گفت: این پروژه‌ها شامل ۵ هتل، یک هتل آپارتمان، یک مرکز تفریحی سرگرمی، ۳ اقامتگاه بوم‌گردی و ۹ شرکت خدمات مسافرتی در شهرستان‌های مشهد، تربت جام، کاشمر و تایباد خواهد بود. شهرستان مشهد نیز بیشترین حجم پروژه‌ها را به خود اختصاص داده است.

وی ادامه داد: حجم سرمایه‌گذاری این تعداد پروژه ۱۶۲۰ میلیارد تومان است و برای حدود ۲۵۷ نفر اشتغال ایجاد خواهد کرد. امسال همانند سال‌های گذشته در میان حجم سرمایه‌گذاری پروژه‌ها در بین استان‌های کشور در جایگاه نخست قرار داریم.

معاون سرمایه گذاری اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در ۶ ماه نخست سال ۱۴۰۲، حدود ۷۵۰ مورد جواز تاسیس در حوزه گردشگری و صنایع‌دستی صادر کرده‌ایم که ارزش ریالی این جوازهای صادرشده ۶۰ هزار میلیارد ریال است.

دیناری اضافه کرد: همچنین حدود ۴۵ پروانه‌ بهره‌برداری در حوزه گردشگری صادر شده که ۲۴ هزار میلیارد ریال ارزش ریالی داشته و برای ۱۳۰۰ نفر نیز اشتغال ایجاد کرده است.

وی افزود: ۱۶۰ فرصت سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری نیز تهیه شده و به وزارت گردشگری ارسال شده است. همچنین در حال تهیه ۲۰ بسته سرمایه‌گذاری هستیم. این فرصت‌ها و بسته‌ها مربوط به اداره‌کل میراث فرهنگی استان و هم مربوط به شهرداری‌ها، منابع طبیعی، آستان قدس، فرودگاه و سایر دستگاه‌ها است. همچنین طرح تحول گردشگری خراسان رضوی را با رویکرد اقتصادی در قالب ۵ محور در دست تهیه داریم.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا