نوبت‌گیری ۹۶ درصد نوآموزان بدو ورود به دبستان در سنجش سلامت 

رئیس سازمان آموزش ‌و پرورش استثنایی از آغاز سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی پیش دبستانی‌ها و نوبت‌گیری ۹۶ درصد نوآموزان بدو ورود به دبستان در برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی، خبر داد.

به گزارش ایسنا، سیدجواد حسینی، اظهار کرد: با توجه به مشکلات به وجود آمده در «سامانه سیدا» سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی پیش دبستانی ها با مشکل مواجه بود که خوشبختانه با تلاش مستمر مشکل حل شده و سنجش پیش دبستانی ها، آغاز شده است.

حسینی افزود: از آغاز رسمی برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی ۷۰ روز گذشته است و در این مدت ۹۶درصد نوآموزان بدو ورود به دبستان نوبت گیری کرده‌اند که از این تعداد ۸۲ درصدبر اساس نوبت، ارزیابی شده‌اند.

وی افزود: تاکنون استانهای بوشهر، مرکزی، همدان، شهرستان های تهران، کهگیلویه و بویراحمد، زنجان، شهر تهران، سمنان، البرز و چهار محال و بختیاری به ترتیب بیشترین درصد نوبت‌گیری نوآموزان در  پایگاه‌های سنجش را داشته‌اند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی وروابط‌عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی  درباره تست «جهش تحصیلی» گفت: تاکنون ۹ هزار  و ۵۵۰  نفر نوبت گیری کرده‌اند که از این تعداد ۸ هزار و ۷۷۸ نفر  معادل با  ۹۲ درصد ارزیابی شده‌اند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا