زنان سعودی در تمرینات نظامی نیروهای مسلح

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از الخلیج الجدید، وزارت دفاع عربستان ویدیوهایی را منتشر کرد که به بررسی تلاش‌های وزارت دفاع به نمایندگی از مرکز آموزش کادر زنان برای نیروهای مسلح می‌پردازد. این موضوع منجر به بحث و جدل در میان بسیاری در شبکه‌های اجتماعی شد.

در این ویدئوها تعدادی از سربازان زن سعودی در اولین گروه از نیروهای کادر زن در نیروهای مسلح عربستان سعودی نشان داده شد که از تجربیات خود و احساس خود در مشارکت در صفوف سربازی صحبت کردند.

این ویدئوها همچنین جزئیات متعددی در مورد آموزش و سیستمی که سربازان زن سعودی به عنوان اولین گروه زنان مسلح در عربستان سعودی دریافت کردند، نشان داد.

تصویری از یک سرباز زن سعودی متعلق به دسته اول زنانی که به یگان‌های ارتش سعودی پیوستند، توسط وزارت دفاع منتشر شده است که باعث بحث و گفت‌وگو بسیاری از کاربران توییتر شد.

اولین گروه زنان نیروهای مسلح عربستان سعودی پس از گذراندن دوره مقدماتی در مرکز آموزش کادرهای زنان نیروهای مسلح این کشور فارغ التحصیل شدند.

سرلشکر «عادل بن محمد البلوی » رئیس اداره آموزش نیروهای مسلح عربستان سعودی طی سخنانی در این مراسم گفت: هدف این مرکز ارائه خدمات آموزشی ممتاز به کارکنان زن در وزارت دفاع با کارایی و حرفه‌ای گری تمام در زمینه‌ها و مشاغلی است که این وزارتخانه نیاز دارد.

البلوی افزود: این مرکز یک پیام مهم دارد و آن هم ارائه برنامه‌های آموزشی ممتاز و محیط آموزشی ایده آلی مطابق با استانداردهای کیفی بین المللی است که پاسخگوی نیازهای نیروهای مسلح از کادر زنانه در راستای دستیابی به عملکردی بهتر باشد و به تحقق اهداف آتی این وزارتخانه کمک کند.

بسیاری از فعالان حقوق بشر معتقدند که هدف از انتشار این ویدیو‌ها تبلیغات رسانه‌ای برای بهبود چهره عربستان است؛چراکه این کشور کارنامه سیاهی در زمینه نقض حقوق فعالان زن دارد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا