رمز عملیات آمریکا و تحرکات تروریست‌ها در «درعا البلد» سوریه

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، خبرگزاری سوریه(سانا) گزارش داد: گروه‌های تروریستی در راستای به شکست کشاندن تلاش‌های حل و فصل اوضاع در درعا البلد حرکت می‌کنند.

این در شرایطی است که این گروه‌های تروریستی از زمان اجرای توافق حل وفصل اوضاع به دنبال شکست آن هستند.

سانا گزارش داد: گروه‌های مسلح از تن دادن به توافق خودداری می‌کنند از جمله با تحویل سلاح سبک و متوسط خود به ارتش سوریه خودداری می‌کنند.

یک منبع میدانی دست اندرکار روند حل و فصل اوضاع به خبرنگار سانا گفت: پس از مدتی از گشوده شدن مراکز حل و فصل افراد مظنون و مسلح و فراریان از خدمت زیرپرچم در محله الاربعین در درعا البلد، این روند با تحرکات برخی سرکرده های تروریستی در این محله روبرو شده است.

این منبع گفت: تروریست‌ها سلاح متوسط خود را تحویل نمی‌دهند و فقط به دادن سلاح های سبک اکتفا می‌کنند که اهمیتی ندارد. علاوه بر آن از تن دادن به دیگر بندهای توافق خودداری می‌کنند.

 

منبع سوری بیان کرد: گروه‌های تروریستی ساکنان محله درعا البلد را به عنوان گروگان در روند حل و فصل اوضاع و به عنوان سپرانسانی در مقابله با عملیات نظامی احتمالی ارتش سوریه در صورت شکست اقدامات مسالمت آمیز، به کار گرفته‌اند.

این منبع افزود: ارتش سوریه نیروهایش را به حومه درعاالبلد آورده است و این پس از حملات متوالی راکتی و انفجارهایی است که گروه‌های تروریستی در محله مسکونی انجام داده و مواضع ارتش سوریه را در شهر هدف قرار دادند.

بر اساس این گزارش، این مانع تراشی تروریست‌ها به دنبال موضع گیری سفارت آمریکا در دمشق از طریق مجازی رخ داد و به نظر می‌رسد که رمز عملیات به تروریست‌ها داده تا از اجرای توافقی که از چند روز قبل شروع شده است، سرباز بزنند.

سانا گزارش داد: گروهی از تروریست‌های مخالف توافق به شمال سوریه رفته‌اند وبرخی از گروه‌های مسلح هم به حل و فصل اوضاع خود در محله «الاربعین» تن دادند و این قبل از این بود که این روند به علت سرباز زدن از اجرای توافقی که چند روز قبل شروع شد، به شکست کشیده شود.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا