سریال «وطن» درباره زندگی شهدا ساخته می‌شود

سریال «وطن» با نام قبلی «فیلم کتاب» به تهیه کنندگی پوریا رضایی به زودی ضبط خود را آغاز می‌کند.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی، تهیه کنندگی و کارگردانی «وطن»  را  پوریا ضیایی به عهده دارد و موسسه هنر و سینما به عنوان مجری طرح این سریال است.

«وطن» این روزها در حال گذراندن مراحل پیش تولید است و به زودی ضبط خود را شروع خواهد کرد.

پوریا ضیایی، سال گذشته هفت فیلم کوتاه که عبارتند از بیخ، عینک دودی، آن شب، خراش، خون بس، ناآرام و امتداد را در پرونده کاری خود ثبت کرده است؛ همچین فیلم سینمایی سکته مغزی و این فراخوان مورد تائید نیست برای گروه هنرو تجربه و فیلم تلویزیونی پیدا و پنهان آثاری هستند که ضیایی کارگردانی آنها را به عهده داشته است.

مجموعه تلویزیونی «وطن» به کارگردانی و تهیه کنندگی پوریا ضیایی در فصل اول، زندگینامه شهدای عزیز ایران را در ۵۰‌ قسمت نشان می دهد.

قسمت اول از «وطن» برگرفته از کتاب مجید بربری زندگی داستان شهید مجید قربان خانی و نوشته کبری خدابخش دهقی است. نقش مجید بربری را فریبرز یوسفی به عهده دارد و قرار است در شهرک دفاع مقدس جلوی دوربین برود.

در خلاصه قسمت اول این سریال آمده است:
مجید بخاطر محرم و اربعین و کربلا دیگر نمی خواست شبیه قبل باشد، دلش  خواست توبه کند و کاری کند که یک آدم دیگری شود و جز  مدافعین حرم شود…
تعدادی از عواملی که در این سریال همکاری دارند عبارتند از: بازیگردان: داریوش موحد، دستیار تولید:اسماعیل رنجبر، دستیار تهیه: هاکان نجفی، انتخاب بازیگر: مهدی امینی خواه و اسلامعلی کوچکی امور هماهنگی رسانه ها است و عوامل دیگر به زودی در اختیار رسانه قرار خواهد گرفت.

قسمت دوم و سوم این اثر بعد از دریافت مجوزهای لازم به زندگی شهید محمود کاوه و شهید محمد جهان آرا خواهد پرداخت که برگرفته از کتاب یادگاران از انتشارات بنیاد روایت فتح خواهد بود.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا