موضوعات ادبی دفاع مقدس تکرار شدنی نیستجانشین رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت: دوران دفاع مقدس داستان واقعی ایستادگی یک ملت است و انتظار و هدف ما از این رویداد فرهنگی و ادبی تبیین فرهنگ ایثار و حماسه برای نسل‌های امروز و فردا است.

به گزارش ایسنا، آئین اختتامیه دوازدهمین دوره جایزه ادبی یوسف ویژه داستان‌های کوتاه دفاع مقدس و مقاومت در مسجد جامع خرمشهر برگزار شد.

در این آئین امیر سرتیپ نبی سهرابی  بیان کرد: برگزاری این رویداد مهم فرهنگی و ادبی در مسجدی که نماد مقاومت است، معنا و مفهوم بسیاری دارد، به اهمیت نقش و حضور نویسندگان و صاحبان اندیشه و قلم در عرصه تولید کتاب و مستندات فرهنگی در راستای منویات و مطالبات رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره کرد.

جانشین رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت: نوجوانانی که برای حضور در جبهه‌ها شناسنامه خود را دست‌کاری می‌کردند، پیرمردی که می‌گفت اگر نمی‌توانم مبارزه کن می‌توانم سپر بلای جوانان رزمنده باشم، مادرانی که مادرانه از خانه دفاع می‌کردند و فرزندان‌شان را راهی جبهه‌ها می‌کردند، موضوعات تمام‌نشدنی و ارزشمندی است که پرداختن به آنها هرگز تکراری نشده و نمی‌شود.

وی خاطرنشان کرد: دوران دفاع مقدس داستان واقعی ایستادگی یک ملت  است و  انتظار و هدف ما از این رویداد فرهنگی و ادبی تبیین فرهنگ ایثار و حماسه برای نسل‌های امروز و فردا است؛ فرهنگی که در قالب محور مقاومت در حال گسترش به همه نقاط جهان است.

در بخش دیگر این مراسم سردار عباس بایرامی رئیس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس بر اجرای هرچه بهتر این رویداد فرهنگی و ادبی در برای رسیدن به مطالبه و فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی پیرامون ۱۰۰ برابر شدن تولیدات حوزه دفاع مقدس تاکید کرد و  توضیح داد: خدا را شاکریم که توانسته‌ایم در حوزه ادبیات دفاع مقدس رشد ۳۰ درصدی داشته باشیم و معتقدیم با وجود هنرمندان و نویسندگان جوان و دغدغه‌مندی که تعدادی از آن‌ها در این محفل حضور دارند، می‌توانیم به ۱۰۰ برابر شدن محصولات فرهنگی و ادبی دفاع مقدس نزدیک شویم.

سردار بایرامی در ادامه با بیان اینکه از میزبانی شایسته استان خوزستان در برگزاری آئین اختتامیه دوازدهمین دوره جایزه ادبی یوسف ویژه داستان‌های کوتاه دفاع مقدس و مقاومت قدردانی کرد و افزود: از همه عزیزانی که در برگزاری این رویداد تلاش کردند، تشکر می‌کنم و جا دارد یادی کنیم از شهید یوسف ملک شامران که نامش با ادبیات حماسه و ایثار گره خورده و ماندگار شده است.

در این مراسم پیام سردار سرلشکر پاسدار «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح به آئین اختتامیه دوازدهمین دوره جایزه ادبی یوسف، توسط سردار سرتیپ دوم پاسدار «عباس بایرامی» رئیس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس قرائت شد.

بیشتر بخوانید:
*پیام سرلشکر باقری به دوازدهمین دوره جایزه ادبی یوسف

همچنین سردار سرتیپ بسیجی «بهمن کارگر» رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس نیز در پیامی به این مراسم، برگزاری دوازدهمین دوره جایزه ادبی یوسف را نشانه قدرشناسی از جهادگران عرصه تبیین و ادای دین صاحبان اندیشه و هنر به خون مطهر شهدای مظلوم این مرز و بوم دانست.

 فرمانداری خرمشهر و آبادان، منطقه آزاد اروند، شرکت نفت و گاز اروندان، سپاه نواحی خرمشهر و آبادان، بنیاد شهید و امور ایثارگران خرمشهر، صداوسیمای مرکز آبادان و مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس خرمشهر در برگزاری این رویداد فرهنگی و ادبی مشارکت داشتند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا