راه‌اندازی پردیس مشترک فناوری‌های نرم در استان مرکزیبا امضای تفاهم‌نامه سه‌جانبه، پردیس مشترک فناوری‌های نرم در استان مرکزی راه‌اندازی شد.

به گزارش ایسنا، در حاشیه افتتاح نمایشگاه دستاوردهای پارک ملی علوم، فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی تفاهم‌نامه سه‌جانبه میان پارک ملی علوم، فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی؛ جهاد دانشگاهی استان مرکزی و پارک علم و فناوری استان مرکزی منعقد شد.

این تفاهم‌نامه با هدف توسعه همکاری‌های مشترک، ایجاد پردیس‌های تخصصی به منظور توسعه اکوسیستم فناوری نرم و صنایع فرهنگی منعقد شد.

حسن نائینی مسلمی، رئیس جهاد دانشگاهی در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران گفت: جهاد دانشگاهی در ابتدای فعالیت خود تلاش کرده تا کارهای زمین مانده کشور را تکمیل کند. 

وی افزود: یکی از مسائل مهمی که برای کشور با اهمیت است، حوزه هنر و فرهنگ است که نهاد جهاد دانشگاهی چندین سال است که در حوزه‌های صنایع نرم وارد شده است و در این راستا  پارک ملی علوم، فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی را راه‌اندازی کرده است.

مسلمی نائینی حمایت از هنرمندان و صاحبان ایده در حوزه‌های فرهنگی را از ماموریت‌های این پارک ذکر و اظهار کرد: با این حمایت‌ها برخی از طرح‌های حوزه فرهنگی تبدیل به محصول شده‌اند و برخی از آنها در این نمایشگاه عرضه شده است.

رئیس جهاد دانشگاهی با بیان اینکه این پارک یک پارک ملی است و نیاز است تا شعباتی در کشور داشته باشد، یادآور شد: یکی از شعبات این پارک در استان مرکزی تاسیس خواهد شد. استان مرکزی یکی از استان‌های فعال در حوزه‌های فرهنگی است.

مسلمی نائینی امضای این تفاهم‌نامه سه جانبه را در راستای این هدف ذکر کرد و افزود: این تفاهم‌نامه میان رئیس پارک ملی علوم، فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی، رئیس جهاد دانشگاهی استان مرکزی و رئیس پارک علم و فناوری استان مرکزی منعقد شده است.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا