درخواست حزب چپ آلمان برای انحلال سازمان پیمان آتلانتیک شمالی/ ناتو ائتلاف جنگی است

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از “ان تی وی” آلمان، حزب چپ آلمان در آستانه انتخابات پارلمانی آلمان با اعلام آمادگی برای مشارکت در دولت ائتلافی آینده آلمان بر موضع مخالف خود با ائتلاف نظامی ناتو تاکید کرده و این را مانعی برای این مشارکت ندانست.

حزب چپ آلمان بعد از اولین مناظره تلویزیونی بین نامزدهای صدر اعظمی که روز گذشته برگزار شد با درخواست این نامزدها برای پایبندی به تعهدات در قبال ناتو مخالفت کرده و و از تمایل خود برای مشارکت در دولت ائتلافی آینده خبر داد.

“سوزان هنینگ ولشو”، رئیس حزب چپ آلمان در این باره گفت: یک تعهد آشکار امروز به ناتو به معنای رای دادن به یک ائتلاف جنگی است. وی تاکید کرد که تمرکز باید بر سیاست صلح و امنیت باشد و نه رویارویی.

چپ ها در بیانیه انتخاباتی خود خواستار انحلال ناتو بوده و یک سیستم امنیتی جمعی جایگزین با مشارکت روسیه را درخواست می کنند.

خروجی انتخابات پارلمانی آلمان در 26 سپتامبر( 4 مهرماه) همچنان باز است و تا به حال تا این اندازه غیر قابل پیش بینی نبوده است. بر اساس نظر سنجی ها احتمال تشکیل ائتلاف های مختلفی در آلمان وجود دارد که از جمله ائتلاف حزب سوسیال دموکرات، سبزها و چپ ها است.

اتحادیه با توجه به کاهش محبوبیت حزبش در هفته های اخیر درباره وارد شدن چپ ها به ائتلاف دولت آینده آلمان هشدار داده است.

انتخابات پارلمانی آلمان در تاریخ 26 سپتامبر (4 مهرماه) برگزار می شود.

با اعلام کناره گیری مرکل، این کشور باید شاهد آغاز دوره‌ای جدید باشد.

مرکل اعلام کرده که در دور بعد نامزد صدر اعظمی آلمان نخواهد شد و بعد از چهار دور تکیه زدن بر کرسی قدرت می خواهد این سمت را تحویل شخص دیگری بدهد.

مرکل از سال 2005 به این سو، چهار دوره پیاپی صدراعظم آلمان و بیش از هر سیاستمدار دیگری در این سمت بوده است.

رهبران و مسئولان اتحادیه احزاب متحد مسیحی رای به نامزدی آرمین لاشت برای صدر اعظمی آینده آلمان از اتحادیه احزاب متحد مسیحی دادند.

لاشت از نامزدهای محبوب صدر اعظمی در بین شهروندان آلمانی است.

مقامات حزب سبز آلمان هم به اتفاق آراء، “آنالنا بائربوک” را به عنوان نامزد صدر اعظمی آینده کشورشان از این حزب انتخاب کردند.

«اولاف شولتز» که در حال حاضر وزیر دارایی آلمان و معاون مرکل است هم از سوی حزب سوسیال دموکرات با گرایش چپ میانه به عنوان نامزد پُست صدراعظمی این کشور معرفی شده است.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا