پیشنهاد کنگره آمریکا برای تخصیص 275 میلیون دلار کمک نظامی به اوکراین

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از اسپوتنیک،‌ «آدام اسمیت» رئیس کمیته خدمات نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا روز دوشنبه خلاصه‌ای از بودجه دفاعی پیشنهادی خود برای سال مالی 2022 منتشر کرد که در آن از دولت بایدن خواسته شده است که در سال مالی جدید 275 میلیون دلار از بودجه 740 میلیارد دلاری پنتاگون به کمک‌های نظامی به اوکراین اختصاص یابد.

رئیس کمیته خدمات نیروهای مسلح آمریکا در این خصوص اعلام کرد: «در بودجه پیشنهادی، 275 میلیون دلار برای طرح کمک به امنیت اوکراین (USAI) در نظر گرفته شده است. این مبلغ که صرف حمایت از نیروهای مسلح اوکراین می‌شود، 25 میلیون دلار بالاتر از بودجه پیشنهادی دولت است.»

موضوع کمک‌های نظامی به اوکراین پس از آن‌که دونالد ترامپ رئیس‌جمهور سابق آمریکا به اتهام منوط کردن این کمک‌ها به همکاری رئیس‌جمهور اوکراین برای افشای فساد مالی «هانتر بایدن» پسر رئیس‌جمهور کنونی آمریکا استیضاح شد، به موضوعی حساس در آمریکا بدل شده است.

ولادیمیر زلنسکی رئیس‌جمهور اوکراین قرار است روز سه‌شنبه در کاخ سفید با جو بایدن دیدار کند. انتظار می‌رود موضوع کمک‌های نظامی و حمایت از پیوستن اوکراین به ناتو جزو محور‌های اصلی مذاکرات رؤسای جمهور آمریکا و اوکراین باشد.

انتهای پیام/.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا