اسماعیلی: مشارکت در دور دوم انتخابات مجلس گامی مهم برای تکمیل نمایندگان اثربخش است

نماینده میانه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت مشارکت مردم در دور دوم انتخابات مجلس گفت: قطعاً مشارکت مردم در دور دوم انتخابات مجلس دوازدهم می‌تواند گام مهمی برای تکمیل نمایندگان اثربخش در خانه ملت باشد.

مهدی اسماعیلی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به در پیش بودن مرحله‌ دوم انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی برای ۲۲ حوزه انتخابیه گفت: مجلس در همه دنیا دارای موقعیت و جایگاه بسیار مهمی است چراکه محلی برای قانونگذاری است که ریل گذاری مسیر پیش روی هر کشوری را در ابعاد مختلف تعیین می‌کند.

وی با اشاره به جایگاه مجلس در جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: در کشور ما مجلس شورای اسلامی حائز اهمیت است بطوری که رهبری در فرمایش خود به تقویت مجلس کارآمد اشاره کردند و امام خمینی (ره) نیز مجلس را در رأس امور تلقی کردند؛ بر همین اساس باید نمایندگانی پر توان و تلاشگر در این مجلس حضور داشته باشند که بتواند این رأسیت را به رخ بکشد.

در این زمینه بیشتر بخوانید:

چه کسانی می‌توانند در مرحله دوم انتخابات مجلس شرکت کنند؟

اسامی نامزدهای مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی

این نماینده مجلس با تاکید بر ضرورت انتخاب نماینده‌های اصلح در دور دوم انتخابات دوازدهمین دوره مجلس عنوان کرد: مردم در دور اول انتخابات بر اساس ملاک‌هایی که برای نماینده اصلح عنوان شده است، بسیاری از منتخبان خود را راهی مجلس کردند و چند نفر از کاندیداها نیز به دور دوم راه یافتند که طی روزهای آتی مردم از میان آنها انتخاب خواهند کرد؛ در این راستا لازم است که مردم ضمن حضور پای صندوق‌های رای و مشارکت در این انتخابات افراد اصلح را راهی مجلس دوازدهم کنند.

اسماعیلی در پایان به اهمیت مشارکت مردم در دور دوم انتخابات مجلس اشاره و تاکید کرد: قطعاً مشارکت مردم در دور دوم انتخابات مجلس دوازدهم می‌تواند گام مهمی برای تکمیل نمایندگان اثر بخش در خانه ملت باشد.

به گزارش ایسنا، مرحله دوم انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ۲۲ حوزه با رقابت برای ۴۵ کرسی در روز ۲۱ اردیبهشت برگزار خواهد شد. این انتخابات در حوزه‌های «تبریز، آذرشهر و اسکو»، «شبستر»، «میانه»، «پارس آباد، بیله‌سوار و اصلاندوز»، «سمیرم»، «لنجان»، «کرج، اشتهارد و فردیس»، «تهران، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس»، «بیرجند، درمیان و خوسف»»، «مشهد و کلات»، «آبادان»، «رامهرمز و رامشیر»، «خدا بنده»، «زنجان و طارم»، «شیراز و زرقان»، «مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد»، «کرمانشاه»، «گنبد کاووس»، «خرم‌آباد و چگنی»، «قائم شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی»، «ملایر» و «ورامین» برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا