۱۵۰ هزار فلسطینی از رفح گریختند

آفتاب‌‌نیوز :

«کوچ اجباری ادامه دارد.. اما هیچ مکان امنی در نوار غزه وجود ندارد و شرایط زندگی بسیار وحشتناک است.. تنها امید، آتش‌بس فوری است». این بخشی از گزارش امروز آنروا درباره شرایط دشوار آوارگان فلسطینی است.

این آژانس طی پستی در شبکه اجتماعی X نوشت که از روز دوشنبه پیش که ارتش اشغالگر دستور تخلیه رفح را صادر کرده تا کنون از جمعیتی که شمار آن‌ها به بیش از یک میلیون نفر می‌رسد، تنها ۱۵۰ هزار نفر این شهر را ترک کرده‌اند، اما واقعیت این است که با وجود تلاش این مردم برای یافتن مکانی امن، هیچ مکان امنی در نوار غزه وجود ندارد که آن‌ها بتوانند به آنجا بروند.

سخنگوی دفتر هماهنگی کمک‌های سازمان ملل ینس لرکه پیشتر گفته بود که هر عملیات زمینی به معنای رنج و مرگ بیشتر برای ۱.۲ میلیون آواره فلسطینی است که در جنوبی‌ترین شهر نوار غزه و اطراف آن پناه گرفته‌اند.

هماهنگ کننده ارشد اورژانس یونیسف در نوار غزه همیش یانگ نیز دیروز با تاکید بر لزوم توقف حمله اسرائیلی به رفح خواستار ارسال فوری سوخت و کمک به نوار غزه شد و گفت که با افرادی در رفح صحبت کرده که «بسیار خسته و وحشت‌زده بودند.. آوارگان و بویژه کودکان در معرض خطر بیشتری به دلیل بیماری، عفونت، سوءتغذیه و کم آبی بدن، قرار دارند».

وی توضیح داد که خانواده‌ها در رفح فاقد امکانات بهداشتی مناسب، کمبود آب آشامیدنی و کمبود سرپناه هستند و مردم با حفر چاله در زمین در اطراف چادر‌ها دستشویی‌های ابتدایی می‌سازند… و اجابت مزاج در فضای باز رو به افزایش است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا