پیام خانواده‌های صدها نظامی صهیونیست به نتانیاهو درباره مخالفت با حمله به رفح

خانواده‌های صدها عضو ارتش رژیم صهیونیستی در پیامی به مقامات ارشد سیاسی و نظامی این رژیم مخالفت خود را با حمله زمینی گسترده به «رفح» در جنوب نوار غزه اعلام کردند.

به گزارش ایسنا، سازمان رادیو و تلویزیون رژیم صهیونیستی در این باره گزارش داد که خانواده‌های بیش از ۶۰۰ افسر و سرباز ارتش نامه‌ای به «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر، «یوآو گالانت» وزیر جنگ و «هرتزی هالوی» رئیس ستاد کل ارتش این رژیم ارسال کرده و در این پیام  مخالفت خود را با اجرای عملیات گسترده در رفح اعلام کردند.

طبق گزارش خبرگزاری سما، در این پیام آمده است: «فرزندان ما پس از بیش از نیم سال درگیری شدید، از پا افتاده و از نظر جسمی و روحی بسیار ضعیف شده‌اند و در نتیجه شاهد مواردی بوده‌ایم که به جان باختن سربازان ختم شده است و صدمات جسمی و روحی بسیار جدی در میان آنها وجود دارد و این نقض قانون است.

خانواده‌های نظامیان رژیم صهیونیستی تاکید کردند: «برخی از وقایع و حوادثی که در جریان نبردها رخ داد و منجر به کشته شدن سربازان و آسیب رساندن به سلامت آنها شد، امری واقعی نبوده و حداقل برخی از آنها ناشی از ملاحظات سیاسی و غیره بوده است.

آنها در انتقاد از کابینه نتانیاهو نیز گفتند: متاسفانه شما با مبارزان (نیروهای مقاومت در غزه) به شکل درست برخورد نمی‌کنید، ما ارزشمندترین چیز را به کابینه سپرده‌ایم، اما به اندازه کافی تلاش نمی‌کنید.

در آغاز ماه مه، خانواده‌های نظامیان و اعضای ارتش رژیم صهیونیستی طوماری را به کابینه جنگ ارائه کردند تا قبل از آغاز عملیات در رفح، یک بررسی سیاسی و استراتژیک درباره آن انجام دهند.

رژیم صهیونیستی علی‌رغم محکومیت‌های بین‌المللی و منطقه‌ای همچنان در دویست و نوزدهمین روز جنگ، به تجاوزات خود به غزه ادامه می‌دهد.

رژیم اشغالگر پس از آنکه سه‌شنبه هفته گذشته گذرگاه مرزی رفح را اشغال و جریان ورود کمک‌ها به نوار غزه را متوقف کرد، قصد دارد به جنگ نسل‌کشی، قحطی و محاصره فلسطینی‌ها در غزه ادامه دهد.

ارتش رژیم صهیونیستی با اشغال گذرگاه رفح، گذرگاه زمینی اصلی در نوار غزه که کمک‌ها از طریق آن وارد این باریکه ‌می‌شد را بست؛ اقدامی که خطر تشدید فاجعه انسانی را به ویژه به دلیل کمبود مواد غذایی و سوخت به همراه دارد.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا