سهم سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال از بلیت فروشی چقدر است؟

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در روز دهم فروردین ماه سال جاری باشگاه تراکتور تماشای بازی این تیم مقابل سپاهان در دیداری معوقه از هفته شانزدهم لیگ برتر را رایگان اعلام کرد. بعد از 26 روز، کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال به دلیل نقض مقررات بازی، باشگاه تبریزی را 100 میلیون تومان جریمه کرد.

در ماده 40 آیین‌نامه برگزاری مسابقات لیگ برتر و دسته اول فوتبال ایران درباره دستورالعمل بلیت‌فروشی هر مسابقه اعلام‌نظر شده است. طبق این دستورالعمل هرگونه تغییر یا کاهش قیمت هم باید در فاصله 10 روز به مسابقه به اطلاع سازمان لیگ برسد. نکته مهم اینجاست که در هر مسابقه باید سهمی به فدراسیون، هیئت فوتبال و سازمان لیگ اختصاص پیدا کند.

همچنین در بند شش ماده 40 این قانون عنوان شده که «در صورت عدم‌پرداخت درصد سهم هیئت‌ها و فدراسیون فوتبال مراتب به رکن قضایی ارجاع می‌شود»، با این وجود در متن قانون مذکور هیچ اشاره‌ای به رقم دقیق سهم سالیانه نشده است. حال پرسش اینجاست میزان این سهم چقدر است؟

بررسی‌ها حاکی از آن است که سهم 80 درصدی از بلیت‌فروشی هر بازی به میزبان مسابقات می‌رسد، اما 20 درصد باقیمانده با ترکیب 10 درصد فدراسیون، پنج درصد هیئت فوتبال استان و پنج درصد سازمان لیگ تعلق می‌گیرد.

فصل دهم بلیت‌فروشی و نحوه تقسیم درآمدها

ماده 40 – دستورالعمل بلیت‌فروشی
سازمان لیگ دستورالعمل مربوط به فروش بلیت را هر ساله با تعیین قیمت بلیت ورزشگاه‌ها تهیه نموده و بایست به همه طرف‌های مربوط ابلاغ شود.
در صورتی که باشگاه درخواست کاهش قیمت بلیت تماشاگران را دارد باید حداکثر 10 روز قبل از مسابقه درخواست کتبی خود را همراه با تأییدیه شورای تأمین استان به سازمان لیگ ارسال کند و در صورت موافقت کتبی سازمان لیگ، بلیت ورودی را با نرخ جدید ارائه کند. بدیهی است سازمان لیگ در رد یا پذیرفتن این درخواست دارای اختیار کامل
است.
(4) درآمد حاصل از بلیت‌فروشی بر اساس دستورالعمل بلیت‌فروشی مصوب هیئت رئیسه سازمان لیگ فوتبال ایران تقسیم خواهد شد.
(5) بلیت‌فروشی در ورزشگاه‌ها به‌صورت کاملاً الکترونیکی انجام می‌شود.
(6) در صورت عدم پرداخت درصد سهم هیئت‌ها و فدراسیون فوتبال مراتب به رکن قضایی ارجاع می‌شود.

فدراسیون فوتبال , سازمان لیگ فوتبال ایران ,

 

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا