عربستان 282 بار آتش‌بس در یمن را نقض کرد/ ادعای انهدام موشک‌های بالستیک ارتش یمن

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المسیره، یک منبع در اتاق عملیات افسران ارتباط ارتش یمن برای رصد نقض آتش‌بس در استان الحدیده گفت که ائتلاف متجاوز سعودی طی 24 ساعت گذشته 282 بار آتش‌بس در این استان را نقض کرده است.

این منبع پرواز پهپادهای جاسوسی بر فراز «الجاح»، «الفازه»، «الدریهمی»، «الجبلیه»، «التحیتا»،  و حیس را از جمله موارد نقض آتش‌بس بر شمرد.

منبع مذکور همچنین گلوله باران مناطق مختلف یمن و حملات توپخانه‌ای به این مناطق را از جمله موارد نقض آتش‌بس از سوی ائتلاف متجاوز سعودی دانست.

 ایجاد استحکامات جنگی در «الجاح» و منطقه «الجبلیه» از جمله موارد دیگر نقض آتش‌بس در الحدیده توسط ائتلاف متجاوز سعودی است.

طرف‌های یمنی سیزدهم دسامبر سال 2018 میلادی (22 آذر 1397ه.ش.) در سوئد به توافق آتش‌بس در استان الحدیده دست یافتند، از آن زمان تاکنون ائتلاف متجاوز سعودی این آتش‌بس را نقض کرده و به حملات خود به استان الحدیده ادامه داده است.

از سوی دیگر سخنگوی ائتلاف متجاوز سعودی مدعی شد که پدافند هوایی عربستان یک موشک بالستیک ارتش یمن را که به سمت شهر نجران در جنوب این کشور شلیک شده بود رهگیری و منهدم کرده است.

ائتلاف متجاوز سعودی صبح دوشنبه نیز مدعی شد که یک فروند موشک بالستیک ارتش یمن را که به سمت شهر «جیزان» شلیک شده بود رهگیری و منهدم کرده است.

این ائتلاف روز یکشنبه مدعی شده بود که دو فروند پهپاد انفجاری ارتش یمن را که به سمت خمیس مشیط شلیک شده بود رهگیری و منهدم کرده است.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا