ظرفیت ۵ میلیارد دلاری برای ایجاد زیرساخت‌های توسعه هوش مصنوعی

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهور از ظرفیت ۵ میلیارد دلاری برای ایجاد زیرساخت‌های توسعه هوش مصنوعی خبر داد و گفت: یکی از نکات مهمی که در نشست شورای ملی هوش مصنوعی مطرح شد، تامین منابع کافی در حد ۵ میلیارد دلار با حمایت صندوق توسعه ملی و بخش خصوصی برای ایجاد زیرساخت‌های لازم شامل ابزارهای پردازشی مناسب بود.

به گزارش ایسنا، روح‌الله دهقانی فیروزآبادی در حاشیه نشست شورای ملی راهبردی هوش مصنوعی که با حضور سرپرست ریاست جمهوری در سازمان ملی هوش مصنوعی برگزار شد، گفت: در این نشست، ضمن بررسی اولویت‌های حوزه هوش مصنوعی ضرورت تامین زیرساخت‌ها و امکانات لازم برای توسعه هوش مصنوعی در کشور مورد تاکید قرار گرفت.

وی ادامه داد: یکی از نکات مهمی که در نشست امروز با حضور سرپرست ریاست جمهوری مطرح شد، تامین منابع کافی در حد پنج میلیارد دلار با حمایت صندوق توسعه ملی و بخش خصوصی برای ایجاد زیرساخت‌های لازم شامل ابزارهای پردازشی مناسب بود.

نایب رئیس شورای ملی راهبری هوش مصنوعی با اشاره به ایجاد ظرفیت‌های لازم برای توسعه مدل‌های پردازش زبانی و خدمات هوش مصنوعی، افزود: حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و شرکت‌های بخش خصوصی برای توسعه مدل‌های بزرگ، الگوریتم‌های بزرگ در حوزه هوش مصنوعی بود.

به نقل از معاونت علمی ریاست‌جمهوری، وی افزود: مساله سوم هماهنگی بین وزارت‌خانه‌ها و دستگاه‌ها از جمله وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با سازمان ملی هوش مصنوعی برای آماده سازی توزیع بستر داده‌های برچسب برگزاری مناسب بود که در این نشست مطرح شد. این سه کار که اصلی‌ترین کارهای ما در سازمان توسعه و سازمان ملی هوش مصنوعی هست و اگر بتوانیم فرآیند این اولویت‌ها را تکمیل کنیم، زیست بوم فناوری، نوآوری و اقتصاد هوش مصنوعی بر پایه خدمات اپراتوری، توسط بخش خصوصی مردم توسعه پیدا خواهد کرد و ظرف سال آینده، اثر و کاربردهای گسترده این حوزه در زندگی را شاهد خواهیم بود.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا