حفظ امنیت زائران اربعین دستور کار اصلی مقام‌های امنیتی عراق

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المورد نیوز، در ادامه اقدامات نهادهای امنیتی عراقی برای تامین مراسم اربعین امام حسین(ع)، «عبدالغنی الاسدی» رئیس سازمان امنیت ملی عراق به استان‌های الدیوانیه و المثنی در جنوب عراق رفت تا از میزان آمادگی نیروهای امنیتی و اطلاعاتی آگاه شود.

وی به منظور اطلاع از امنیت مسیر عبور زائرانی که به سمت کربلای معلی می‌روند به این استان‌ها سفر کرده با مسئولان امنیتی و اطلاعاتی این دو استان طرح‌های امنیتی و فراهم آوردن فضای امن برای زائران و نیز تامین امنیت انتخابات آتی را مورد بحث و تبادل نظر قرار داد.

الاسدی بر اهمیت تقویت همکاری امنیتی میان نیروها به منظور مقابله با هرگونه تحرک تروریست‌ها در مراسم اربعین حسینی تاکید و به نقش مقامات محلی استان‌ها در حمایت از امنیت و نظم  اشاره کرد.

وی تاکید کرد: نشست‌های امنیتی گسترده با حضور نهادهای امنیتی دو استان الدیوانیه و المثنی با حضور الاسدی برگزار و بر ضرورت همکاری عالی میان دستگاه‌های امنیتی و بسیج همه امکانات در راستای حفظ امنیت کشور و شهروندان تاکید کرد.

یادآور می‌شود که وی به استان‌های بابل و کربلا همه رفته و در جریان طرح امنیتی ویژه مراسم اربعین قرار گرفته بود. وی با «حسن مندیل» استاندار بابل و «نصیف الخطابی» استاندار کربلا و دیگر مسئولان امنیتی و اطلاعاتی این دو استان دیدار و گفتگو کرده بود.

روز یکشنبه هم «حسن خلاطی» عضو کمیسیون بهداشت پارلمان عراق تاکید کرده بود که پس از مراسم میلیونی عاشورا، طرف‌های بهداشتی و دولتی نسبت به افزایش احتمالی ابتلاها به ویروس کرونا نگران بودند. برخلاف احتمالات مبنی بر افزایش موارد ابتلا به کرونا در عراق پس از مراسم میلیونی عاشورا، هیچ افزایش قابل ملاحظه‌ای در شمار مبتلایان به کرونا دیده نشد.

وی افزوده بود: پس از گذشت تقریباً دو هفته از مراسم عاشورا و حضور میلیون ها زائر در کربلا آنطور که مورد انتظار بود، هیچ افزایش قابل ملاحظه‌ای در شمار افراد مبتلا به کرونا رخ نداد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا