قدردانی انجمن علمای مسلمان لبنان از ایران و مواضع امیر عبداللهیان در نشست بغداد

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه المنار، انجمن علمای مسلمان لبنان طی بیانیه‌ای اعلام کرد که در آستانه چهل و سومین سالگرد ناپدید شدن امام موسی صدر توسط رژیم «معمر القذافی» در لیبی ما اکنون به بیشترین چیزی که نیاز داریم حضور ایشان (امام موسی صدر) در میانمان است. این امام نخستین مدافع ضعفا و محرومان بود و بر همین اساس جنبش وی با عنوان جنبش محرومان نام گرفت.

در ادامه این بیانیه آمده است، امام موسی صدر جنبش محرومان را راهی برای آزادی و خروج از ظلمات فرقه‌گرایی نفرت‌انگیز به سمت دوستی و همزیستی مسالمت‌آمیز می‌دانست.

انجمن مذکور در واکنش به تحولات اخیر لبنان و همچنین منطقه با صدور بیانیه‌ای با اشاره به اینکه هرج و مرج امنیتی در سطح ملی لبنان نتیجه سوء مدیریت مسئولان است این موضوع را محکوم و تاکید کرد، خطرناک ترین مورد در حال حاضر رفتارهای فرقه گرایانه و منفعت طلبی‌هاست.

انجمن علمای مسلمان لبنان خواستار آرام کردن اوضاع خیابان‌ها در شرایط دشوار معیشتی که مردم گرفتار آن هستند شده و تأکید کرد، آیا طرف‌های مربوطه در پرونده تشکیل دولت از هرج و مرج امنیتی به وجود آمده در مناطق مختلف اطلاع دارند؟ باید بگوییم که هر ساعت تاخیر در تشکیل دولت منجر به تشدید این هرج و مرج‌ها می‌شود.

این انجمن از «نجیب میقاتی» نخست وزیر مکلف لبنان خواست تا به کاخ ریاست جمهوری رفته و ساختار نهایی دولت آینده را تحویل «میشل عون» رئیس جمهوری کشور داده و تشکیل دولت را اعلام کند و یا این که از ماموریت خود استعفا کرده و مسئولیت پیامدهای آن را نیز بپذیرد.

انجمن علمای مسلمان لبنان همچنین دیدار «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با «بنی گانتس» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی را آن هم در حالی که جنایتهای رژیم اشغالگر در حق ملت فلسطین در حال افزایش است و کمپین ناعادلانه بازداشت فلسطینیان بار دیگر تشدید یافته محکوم کرد.

انجمن مذکور از تشکیلات خودگردان خواست تا به گزینه ملت فلسطین در مبارزه مسلحانه و آزادسازی کامل خاک این سرزمین پایبند باشد؛ زیرا این تنها گزینه‌ای است که به اشغالگری ناعادلانه صهیونیست‌ها در فلسطین پایان می‌دهد و حق ملت این سرزمین را به آنها بازمی‌گرداند.

روز یکشنبه تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد، گانتس و عباس در رام الله با یکدیگر دیدار کردند که با محکومیت گسترده از جانب گروه‌های فلسطینی مواجه شده و آن را خیانت به ملت فلسطین و خون شهدا دانستند.

انجمن علمای مسلمان لبنان همچنین از مواضع دکتر «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در اجلاس بغداد که بر حمایت کامل ایران از کشورهای محور مقاومت و ملت آن‌ها در برابر هجمه ظالمانه آمریکا تاکید کرد، استقبال نمود.

انجمن علمای مسلمان لبنان همچنین با اعلام حمایت از از همه مواضع وزیر خارجه کشورمان، از جمهوری اسلامی ایران برای صادرات سوخت به لبنان و شکست محاصره آمریکایی- صهیونیستی ضد این کشور و ملت و مقاومت آن تشکر کرد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا