گردشگران به مصر بازمی‌گردند

پس از ماه‌ها محدودیت‌های سفری در مصر، گردشگران بار دیگر برای بازدید از مقاصد دیدنی به این کشور بازگشته‌اند.

به گزارش ایسنا و به نقل از آفریقانیوز، پس از ۱۸ ماه محدودیت سفری، مقاصد گردشگری و تاریخی مصر بار دیگر شاهد حضور گردشگران شده است.

گردشگری ۹ درصد از تولیدات ناخالص داخلی مصر را در برمی‌گیرد اما به گفته وزارت گردشگری این کشور، در سال ۲۰۲۰ کمتر از یک‌چهارم شمار همیشگی گردشگران، از این کشور بازدید کردند که به دنبال آن تولیدات ناخالص داخلی با ۵۵ درصد کاهش مواجه شد.

صنعت گردشگری مصر پیش از شیوع کرونا نیز به دلیل ناآرامی‌های داخلی مرتبط به سال ۲۰۱۱ دچار مشکلاتی شده بود. با این حال با آغاز سال ۲۰۲۱ مقامات مصر برای رونق بخشیدن به این صنعت امیدوار شدند.

دولت واکسیناسیون کارکنان حوزه گردشگری مناطق سینای جنوبی و دریای سرخ یعنی پربازدیدترین مناطق تفریحی کشور را آغاز کرد. همچنین مقررات کرونایی نیز تقریبا سختگیرانه نیستند و این مقررات از جولای ۲۰۲۰ فقط ارائه نتیجه منفی آزمایش کرونا در بدو ورود را شامل می‌شود.

آمار و ارقام ارائه‌شده از سوی وزارت گردشگری مصر حاکی از افزایش شمار گردشگران این کشور است. از آغاز سال ۲۰۲۱، مصر هر ماه میزبان ۳۰۰هزار گردشگر بوده است.

در ماه آوریل، این آمار به بیش از نیم میلیون نفر در ماه افزایش پیدا کرد. در اوایل اوت نیز روسیه پرواز به تفرجگاه‌های دریای سرخ را از سرگرفت تا این ممنوعیت پروازی که بیش از شش سال طول کشیده بود پایان بگیرد.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا