حمله پهپادی جدید به فرودگاه «ابها» در جنوب عربستان

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از الجزیره، تلویزیون عربستان سعودی به نقل از منابع ائتلاف متجاوز عربی از 2 حمله پهپادی به فرودگاه«ابها» در جنوب عربستان خبر داد.

بر اساس این گزارش، اطلاعات اولیه نشان می‌دهد که دومین حمله پهپادی به فرودگاه «ابها» به زخمی شدن هشت تن انجامید و یک هواپیمای غیرنظامی نیز آسیب دیده است.

تلویزیون عربستان گزارش داد که این دومین حمله پهپادی در 24 ساعت گذشته بود.

رسانه‌ها بامداد امروز (سه‌شنبه) اعلام کردند، یک پهپاد بمب‌گذاری شده فرودگاه «أبها» در جنوب عربستان سعودی را هدف گرفته است.

بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی سعودی «واس»، ائتلاف سعودی در بیانیه‌ای ادعا کرد، این پهپاد پیش از اصابت به فرودگاه، هدف گرفته شده است.

در همین ارتباط «البوابه الاخباریه الیمنیه» گزارش کرد، مراکز رصد ناوبری بامداد امروز سه‌شنبه از لغو پرواز به فرودگاه خبر داده‌اند و این به معنای توقف ناوبری هوایی در فرودگاه مذکور و تحقق اهداف این حمله است.

این حمله به فرودگاه أبها پس از هدف گرفتن نجران و جازان با دو موشک بالستیک و نیز حمله به پایگاه هوایی «ملک خالد» در «خمیس مشیط» با سه پهپاد صورت می‌گیرد.

فرودگاه ابها در کنار پایگاه هوایی ملک خالد در خمیس مشیط جزو فرودگاه‌هایی هستند که بیشترین حملات هوایی ائتلاف سعودی علیه یمن از این دو مکان انجام می‌شود.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا