شکایت از ده‌ها موسسه یهودی در آمریکا بابت آزار جنسی کودکان

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، یک رسانه صهیونیستی روز دوشنبه گزارش داده طی دو سال گذشته دست‌کم 150 مورد شکایت با موضوع آزار جنسی کودکان علیه موسسات یهودی فعال در نیویورک مطرح شده است. 

روزنامه تایمز اسرائیل نوشته این شکایت‌ها بعد از آن طرح شده که امکان استناد به صورت عطف به ماسبق به «قانون کودکان قربانی» مصوب سال 2019 فراهم شده است. این امکان باعث افزایش شدید تعداد پرونده‌های شکایات در موضوع آزار جنسی کودکان شده است. سابقاً مطرح کردن دعوی حقوقی بر اساس ادعاهای گذشته امکان‌پذیر نبود. 

روزنامه تایمز اسرائیل نوشته از میان کل شکایات مطرح شده بخش اندکی به مؤسسه‌های یهودی مربوط می شوند، اما همین تعداد نیز به اندازه کافی زیاد هست تا آزاردیدگان بخواهند مقامات را برای پاسخگویی و افشای سیاست‌های زمینه‌ساز سوءاستفاده تحت فشار قرار دهند.   

حدود دو میلیون یهودی در نیویورک زندگی می‌کنند که این تعداد بسیار بیشتر از هر ایالت دیگر است. دفتر مرکزی تقریباً تمام مؤسسه‌های مهم یهودی در نیویورک قرار دارد. بخش اعظم پرونده های دادخواستِ مربوط به مؤسسه‌های یهودی در دو منطقه بروکلین و مَنهَتَن در شهر نیویورک، طرح شده‌اند. 

به نظر می‌رسد برای برخی از مؤسسه‌های یهودی این نخستین بار است که چنین شکایت‌هایی مطرح می‌شود، اما بسیاری دیگر از این موسسه‌ها در گذشته نیز با اتهامات مشابهی مواجه بوده‌‌اند. مثلاْ دست‌کم 11 پرونده علیه «آکادمی سار» مطرح است که در  دهه‌های 1970 و 1980، سال‌ها درگیر اتهاماتی مبنی بر آزار جنسی دانش‌آموزان توسط دو معلم بود. 

انتهای پیام/ 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا