ثبت اسامی ده‌ها شهید ایرانی در عراق/ خانواده شهدا می‌توانند از مزایا دولتی عراق استفاده کنند

مدیرکل موسسه شهدای عراق اعلام کرد که نام ده‌ها شهید ایرانی که در کنار عراق علیه تروریسم جنگیده و یا توسط رژیم صدام اعدام شده‌اند در این موسسه ثبت است و خانواده‌های آنان با تکمیل مدارک می‌توانند از مزایای ارائه شده از سوی این موسسه به خانواده شهدا استفاده کنند.

به گزارش ایسنا، به نقل از ناس نیوز، درپی اظهارات اخیر ایرج مسجدی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق درخصوص ثبت اسامی شهدای ایرانی جنگ با تروریسم در موسسه شهدای عراق طارق المندلاوی، مدیرکل این موسسه در گفت وگویی تاکید کرد که ماده شماره دو قانون موسسه شهدای عراق که در سال ۲۰۱۶ تصویب شد، شهدای عراقی و غیر عراقی را شامل می شود.

وی گفت: در این موسسه اسامی ایرانی هایی که به دست نظام بعث اعدام شدند و برخی از آنان طلبه های حوزه هستند هم ثبت شده است.

المندلاوی گفت: مستشاران و رزمندگان ایرانی نیز که در جنگ با داعش در کنار عراق ایستادند، به پاس وفاداری و ‌ایستادگی در مقابل عملیات تروریستی در عراق و ‌دفاع از مقدسات مشمول امتیازات این موسسه می شوند.

وی با بیان اینکه تعداد شهدای ایرانی ثبت شده در این موسسه تقریبا ۱۷۰ شهید است افزود: خانواده های این شهدا تاکنون مدارک آن ها را کامل نکرده اند و به محض تکمیل مدارک برای آنان حقوق و امتیازاتی درنظر گرفته می شود.

مدیرکل موسسه شهدای عراق گفت که این اقدام موسسه به مثابه تعامل به مثل است زیرا جمهوری اسلامی ایران موسسه بزرگی به نام بنیاد شهید دارد و در آن نام هزاران شهید عراقی که در ایران شهید و یا اعدام شده‌اند ثبت شده است. همچنین نام شهدایی که از کردهای فیلی و مجاهدین هستند که در بنیاد شهید ثبت شده‌اند بنابراین ما تعامل به مثل می کنیم.

ایرج مسجدی اخیرا در اظهاراتی تاکید کرد: درخصوص جنگ علیه گروه تروریستی داعش، ایران در کنار عراق ایستاد و شماری از ایرانی‌ها در اراضی عراق به شهادت رسیدند و اسامی آنها در بنیاد شهدای عراق ثبت شده است.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا