لبنان| «نبیه بری»: مسئله امام موسی صدر هرگز فراموش نمی‌شود/دولت باید این هفته تشکیل شود

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المنار، «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان طی سخنانی به مناسبت چهل و سومین سالگرد ربوده شدن امام موسی صدر و همراهاناش گفت: دولت‌های لیبی در مسئله امام موسی صدر آنگونه که باید همکاری نکردند و شیوع ویروس کرونا و تحولات نظامی در لیبی پیگیری این موضوع را با مشکل مواجه کرد و با وجود همه موانع برخی از محورها در رأس برنامه‌های کمیته پیگیری رسمی سرنوشت امام موسی صدر قرار دارد.

رئیس پارلمان لبنان گفت که گذشت زمان نمی‌تواند مسئله امام موسی صدر را به فراموشی بسپرد.

نبیه بری از وجود تماس‌های دائمی با میانجیگران بین المللی که بر آمادگی خود برای فراهم کردن مقدمات دیدار با شاهدان موضوع امام موسی صدر و مستندات تاکید کرده اند خبر داد.

رئیس پارلمان لبنان گفت که کمیته پیگیری سرنوشت امام موسی صدر به دنبال رجوع به نهادهای بین املللی برای مطرح کردن مسئله امام موسی صدر به عنوان جتایتی ضد بشری است.

نبیه بری گفت: ما در جنبش أمل و خانواده امام موسی صدر به شایعات توجهی نمی‌کنیم و فقط به دنبال آزادی او هستیم.

رئیس پارلمان لبنان در بخش دیگری از سخنان خود به انفجار بندر بیروت اشاره کرد و گفت: ما خواهان اجرای عادالت و قصاص عادلانه عوامل انفجار این بندر هستیم.

وی اظهار داشت: مصونیت در پرونده انفجار بندر بیروت فقط برای قضات و خانواده‌های شهدا است.

نبیه بری در ادامه بر ضرورت تشکیل دولتی مدنی در لبنان تاکید کرد و گفت که همه گروه‌ها باید در این دولت حضور داشته باشند. 

وی گفت: از همه می‌خواهیم که اختلافات را کنار بگذارند و در طول این هفته دولت را تشکیل دهند. انتخابات پارلمانی باید در موعد مقرر برگزار شود.

رئیس پارلمان لبنان گفت که لبنان در دهه‌های گذشته پروژه های پی در پی صهیونیست‌ها را به شکست کشاند.

نبیه بری اظهار داشت: جنبش أمل با هیچ تنگنایی در قبول کمک‌ها از سوریه، ایران، مصر، الجزایر، سایر کشورهای دوست و گروه‌های فلسطینی مواجه نیست.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا