سریال «سلمان فارسی» رییس صداوسیما را به جلفا کشاند

رئیس صداوسیما در بازدید از پشت صحنه سریال «سلمان فارسی» گفت: مجموعه تلویزیونی «سلمان فارسی» برای رسانه ملی از اهمیت زیادی برخوردار است و ما با تمام توان تلاش می‌کنیم تا گروه سازنده سریال بتواند طبق زمان‌بندی پیش‌بینی‌شده کارش را به سرانجام رساند.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی صداوسیما، عبدالعلی علی عسکری که برای بازدید از مراحل ساخت سریال «سلمان فارسی» به حاشیه رود ارس در منطقه سیه رود جلفا رفته بود، با اعلام خسته نباشید و خدا قوت به داوود میرباقری، نویسنده و کارگردان و همه عوامل این مجموعه تلویزیونی، ادامه داد: بخش پیچیده‌ای از سریال «سلمان فارسی» در این محل فیلمبرداری می‌شود و امیدواریم هر چه سریع‌تر با حمایت همه جانبه سازمان این سریال ساخته و آماده پخش شود.

رئیس صداوسیما، داوود میرباقری را متفکر و اندیشمندی صاحب سبک خواند و گفت: داستان سلمان فارسی، داستان مهمی‌ برای ماست و روایتگر حقیقت‌طلبی ایرانیان و داستان زیبای اسلام است.

علی عسکری ابراز امیدواری کرد در زمان پخش سریال سلمان فارسی در ایران با دوبله و پخش همزمان در کشورهای مختلف و سینماهای داخل کشور، کاری استثنایی صورت بگیرد.

حمید شاه آبادی، معاون سیما نیز مجموعه تلویزیونی «سلمان فارسی» را اثری پیشرو در عرصه جهانی دانست و گفت: این سریال می‌تواند روند سریال‌سازی را متحول کند و الگویی برای سایر تولیدات سیما باشد.

وی با اشاره به سومین حضور رئیس صداوسیما در پشت صحنه «سلمان فارسی» از عزم جدی برای حمایت از ساخت این اثر گفت.

شاه آبادی با اذعان به برخی کمبودها گفت: ساخت و ساز آرایه‌ها (دکورها) به خصوص برای فصل ایران سرعت بیشتری خواهد گرفت.

داوود میرباقری، نویسنده و کارگردان سریال «سلمان فارسی» نیز با تشکر از حضور رئیس صداوسیما و همراهان، از همت مسئولان صداوسیما قدردانی کرد و گفت: کار تا کنون با استانداردهای خوبی ساخته شده و امیدواریم با همین کیفیت ادامه یابد.

میرباقری گفت: ما با دانستن چالش‌ها و سختی‌های چنین کاری پا در مسیر ساخت سریال سلمان گذاشتیم و از پس مشکلات برآمده‌ایم.

میرباقری به فصل بیزانس که یکی از فصول سه گانه سریال است، اشاره کرد و گفت: بخش چشمگیری از این فصل پربازیگر و پرلوکیشن را فیلمبرداری کرده‌ایم.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: مسیر حرکت کاروان سریال «سلمان فارسی» با همین روند ادامه یابد.

سریال «سلمان فارسی» به نویسندگی و کارگردانی داوود میرباقری و تهیه کنندگی حسین طاهری، سریال فاخر ویژه سازمان صداوسیماست که به سفارش سیما فیلم ساخته می‌شود. این سریال به زندگی سلمان فارسی، یار ایرانی پیامبر (ص) می‌پردازد و در سه فصل ایران ساسانی، بیزانس و حجاز صدر اسلام روایت می‌شود. فیلمبرداری این سریال از آذر سال ۱۳۹۸ در شهداد کرمان آغاز شد و کاروان سلمان فارسی با رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی و عبور از جزیره قشم، شاهرود، شهرک سینمایی نور هم اکنون به جلفا رسیده است.

علی عسکری در ادامه دیدار با عوامل سریال «سلمان فارسی» از کلیسای سنت استپانوس جلفا بازدید کرد.

این کلیسا لوکیشن دیرعموریه سریال سلمان فارسی است که سازندگان سریال حدود دو ماه اخیر را در این لوکیشن سپری کردند.

علی عسکری استفاده از ظرفیت‌های گردشگری و بناهای تاریخی را یکی از ویژگی‌های این سریال خواند.

داوود میرباقری، نویسنده و کارگردان سریال «سلمان فارسی» در این دیدار، رئیس سازمان و همراهان را در جریان نحوه فیلمبرداری در کلیسای سنت استپانوس گذاشت.

او گفت: با توجه به ارزش بالای این کلیسا و ثبت جهانی آن، سازندگان سریال با رعایت کامل مسایل حفاظتی و با نظارت کامل کارشناسان میراث فرهنگی اقدام به فعالیت کردند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا