پیش بینی یک نماینده مجلس از آینده مذاکرات هسته‌ای

محمد اسماعیل کوثری نماینده مردم تهران در گفت و گو با خبرگزاری خبرآنلاین درباره آینده مذاکرات هسته ای گفت: بستگی به طرف مقابل دارد چون یک موقعی است که همه چیز در اختیار ما است و خودمان باید تصمیم بگیریم ، می توانیم تعیین تکلیف کنیم و مشخص کنیم و بسیار محکم صحبت کنیم اما طرف مقابل یعنی آمریکا بدعهدی کرده و توافق را برهم زد وگرنه آن توافقی که در برجام شد در اصل دوطرفه بوده و یک طرفه نبوده است.

>>>> بیشتر بخوانید؛

>>>> کوثری: اِبایی از مذاکره نداریم/مجلس مقابل قانون شکنی ساکت نمی‌نشیند

وی ادامه داد: ما به تعهداتمان عمل کردیم اما آنها هیچ اقدامی نکردند و در نتیجه هیچ تحریمی را برنداشتند. از سوی دیگر وضعیت این گونه شده که آنها خودشان توافق را برهم زدند اما حالا طلبکار هم شده اند. بنابراین مشخص است که ایران زیر بار خواسته به ناحق آنها نخواهد رفت. 

کوثری گفت: بنابراین این مسئله، مسئله ای است که باید آن توجه کنیم به امید خدا کار را به گونه ای جلو ببریم که هم بدانند ملت ایران حقی دارند و از حقش نخواهد گذشت و کوتاه نمی‌آید. اینجاست که اگر بگویند برنامه هسته ای نداشته باشیم در حالی است که ما از قبل اعلام رسمی کردیم که برنامه هسته ای مان صلح آمیز است ، به هیچ وجه بمب اتم را هم قبول نداریم و به سمت آن هم نخواهم رفت اما طرف مقابل در هیروشیما و ناکازاکی جنایت کرده است و بیش از ۲۰۰ هزار نفر را کشتند و حتی آثارش هم پابرجاست اما می گویند ما داشته باشیم اما ایران نداشته باشد. این حرف آنها منطقی ندارد در نتیجه ما زیر بارِ حرف زور نخواهیم رفت اما اینکه بحث منطقی در مذاکره مطرح شود هیچ اِبایی نداریم و می توانیم در این جهت، مذاکره هم انجام دهیم. 

27215

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا