ابراز نگرانی بازیگران زن هندوستان برای زنان افغانستان

در میان موج حمایت هنرمندان جهان از مردم افغانستان، چندین هنرپیشه زن هندی از وضعیت زنان و دختران در افغانستان ابراز نگرانی کرده اند.

به گزارش ایسنا، الجزیره با موضوع ابراز همدردی شخصیت‌های هنری در سراسر جهان درباره افغانستان، نوشته است: وضعیت افغانستان این روزها سبب نگرانی بسیاری از شخصیت‌های سیاسی و فرهنگی جهان شده است. عده‌ی زیادی از هنرمندان جهان از صفحات خود در فضای مجازی برای بیان احساسات و اعتراض خود نسبت به این وضعیت استفاده کرده‌اند. رفتارهای گذشته طالبان در برابر هنرمندان و زنان جامعه سبب شده تا بسیاری نگران تکرار این رفتارهای خشونت آمیز باشند.

در ادامه این گزارش به نام چند بازیگر هندی اشاره شده و آمده است: در همین راستا چندین بازیگر و هنرمند هندی در فضای مجازی از مردم افغانستان  دفاع کرده‌ و نگرانی خود از وضع مردم افغانستان را ابراز کرده‌اند.

کانگانا رانوت یکی از هنرپیشه‌های زن هندوستانی در صفحه خود در فضای مجازی برای افغانستان نوشته است: امروز فقط تماشاگر هستیم و ممکن است فردا برای خودمان هم اتفاق بیفتد. امیدوارم بتوانیم افغانستان را نجات دهیم برای افغانستان دعا می‌کنیم.

کجال آگاروال، بازیگر زن هندی درباره زنان افغانستان نوشته است: حدود ۱۸ میلیون زن و دختر در افغانستان وجود دارند که با قوانین قرن هفتم زندگی می‌کنند. بیاید برای افغانستان دعا کنیم.

ادیتی رائو حیدری نیز یکی از بازیگران شناخته شده سینما و تلویزیون هند است که تنها تصویری از هواپیمایی که مملو از افغان‌های مهاجر است را منتشر کرده و خود تصویر را گویای همه چیز دانسته است.

تصویری که توسط ادیتی رائو حیدری منتشر شده است

سامانتا اکیننی یکی از بازیگران سریال‌های هند است که با انتشار ویدیویی از یک زن افغان که در حال شرح حال وضعیت کابل است، این پرسش را مطرح کرده است: آیا واقعا باید بنشینیم و نظاره گر این اتفاقات باشیم؟

راشمیکا ماندانا دیگر بازیگر زن هندی نیز همین ویدیو را به اشتراک گذاشته و نوشته است: باید کاری کرد.

کبیر خان، کارگردان بالیوودی که چند سال قبل فیلمی به نام «قطار کابل» را با موضوع افغانستان ساخته است، نیز به وضعیت این روزهای افغانستان با انتشار تصاویری دلخراش از این کشور واکنش نشان داده است.

کبیر خان

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا