حکیم: مهم‌ترین هدف ما اخراج نیروهای آمریکایی است/حشد الشعبی باید تقویت شود

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، «سیدعمار حکیم»، رهبر جریان حکمت ملی عراق، در مراسم رونمایی از برنامه انتخاباتی «ائتلاف نیروهای حکومت ملی» (تحالف قوى الدولة الوطنیة) در استان بابل عراق، تأکید کرد که مردم عراق امروز خواستار حکومتی مقتدر، مستقل، باثبات و شکوفا هستند که تابع خواست دیگر کشورهای منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای نباشد و به تحقق خواسته‌ها و آمال ملتش بیندیشد.

وی با اشاره به ورود عراق به مرحله جدید گفت: عراق در برابر مرحله سیاسی جدید و وضعیت منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای تازه‌ای است و دیگر کشوری نیست که کسانی بدون اجازه در آن تردد کنند یا حاکمیتش را نادیده بگیرند.

رهبر جریان حکمت ملی عراق پیش گرفتن روش اعتدال و ثبات سیاسی و دور نگه داشتن عراق از محوربندی‌های منطقه‌ای و تقویت حاکمیت ارضی عراق با خروج نیروهای خارجی و در رأس آنها نیروهای آمریکایی، در چارچوب زمانی مشخص را از مهم‌ترین اهداف «ائتلاف نیروهای حکومت ملی» در بخش سیاست خارجی عنوان کرد.

حکیم در ادامه تشریح برنامه‌های انتخاباتی ائتلاف خود در بخش سیاست خارجی عنوان کرد: از اهداف این ائتلاف تلاش برای از میان بردن بحران‌ها و حل و فصل همیشگی پرونده‌های بلاتکلیف در روابط خارجی عراق و از همه مهم‌تر مسئله آب‌های مشترک و ترسیم مرزها و نقض حاکمیت ارضی عراق براساس اصول احترام متقابل و منافع مشترک و امنیت پایدار است.

وی تقویت روند تحکیم اقتدار حکومت و اجرای قانون در مورد همگان و انحصار سلاح به دست حکومت و تقویت دستگاه‌های امنیتی و نظامی و حشد الشعبی را از دیگر اهداف این ائتلاف برشمرد.

رهبر ائتلاف نیروهای حکومت ملی تأکید کرد که این ائتلاف به مسائل جهان عرب و جهان اسلام به خصوص مسئله فلسطین اهتمام جدی دارد.

حکیم همچنین ادامه یافتن مطالبه‌گری مردم و جوانان با مشارکت گسترده در انتخابات  را موجب رسیدن عراق به ساحل امن و تشکیل حکومتی که کرامت شهروندان را تحقق بخشد و جایگاه عراق را بازیابد دانست.

انتهای پیام/
 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا