شخصیت لبنانی: واردات سوخت از ایران، لبنان را از فروپاشی نجات می‌دهد

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه البناء، «عبداللطیف فضل الله» رئیس جمعیت الفکر العاملی لبنان اعلام کرد که از همه ابتکاراتی که در نجات کشور از فاجعه معیشتی و اقتصادی در سایه فساد گسترده داخلی و توطئه آشکار بین المللی و تبانی مشکوک برخی کشورهای عربی سهیم باشد٬ استقبال می‌کنم.

وی در همین راستا تاکید کرد که خرید سوخت از جمهوری اسلامی ایران یک نیاز فوری ملی برای لبنان جهت جلوگیری از سقوط کشور و قربانی شدن مردم است.

عبداللطیف فضل الله تصریح کرد که ناتوانی در تشکیل دولت و پایان دادن به فروپاشی معیشتی کشور نشان می‌دهد که ما در برابر یک بحران ملی در نتیجه بن‌بست سیاسی قرار داریم.

این شخصیت لبنانی تصریح کرد، ادامه رویکرد سیاست فرقه گرایانه نشان دهنده عدم احساس مسئولیت ملی در میان طبقه سیاسی فاسد و بحران اخلاقی و انسانی برخی مسئولان است.

وی همچنین گفت، دولتی که بر اساس سهم‌خواهی‌های داخلی و اراده‌های خارجی مشکوک اداره شود و ملاحظات ملی و انسانی را مورد توجه قرار ندهد هرگز نخواهد توانست نقش اصلاحی داشته و کشور را نجات دهد.

کاهش عرضه سوخت، باعث خاموشی‌های گسترده و ایجاد صف‌های طولانی در لبنان شده است. بحران اما تنها به سوخت محدود نبوده و حتی نان هم در این کشور به سختی پیدا می‌شود. بسیاری از نانوایی‌ها مجبور شده‌اند کار خود را تعطیل کنند و بسیاری از بیمارستان‌ها هم با مشکل جدی رو به رو هستند. معترضان هم از بی‌تحرکی مسئولان خود خشمگین شده و بسیاری جاده‌های سراسر کشور را مسدود کرده‌اند.

ادامه این وضعیت نابسامان در لبنان شعله‌ور شدن هرچه بیشتر خشم و اعتراضات عمومی در این کشور را سبب شده است. با این حال با وجود تمام اعتراضات، هنوز تغییری در وضعیت این کشور پدید نیامده و بحران‌های در هم تنیده اقتصادی و اجتماعی، لبنان را در بر گرفته است.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا