آغاز همایش جهانی 5 جی در چین با استقبال جامعه بین‌الملل

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رسانه‌های چین،  چین از سال 2019 به طور رسمی استفاده تجاری از 5 جی را آغاز کرد و  در حال حاضر یک شبکه 5 جی پیشرفته و در بزرگترین مقیاس و بیشترین کاربرد را در جهان ایجاد کرده و بزرگترین سامانه صنعتی 5 جی جهان را ساخته که به خوبی روند پیشرفت قوی چین در این زمان را نشان می‌دهد. روز سه شنبه 31 اوت، همایش جهانی 5 جی سال 2021 با موضوع “ترویج گسترده 5 جی و همزیستی فراگیر” در پکن گشایش یافت. بسیاری از شرکت‌کنندگان به این نکته اشاره کردند که چین مایل است همکاری با جامعه بین‌المللی را  برای ارتقای مشترک توسعه بیشتر صنعت 5 جی تقویت کند.

در دو سال اخیر برای استفاده تجاری از 5 جی درچین، 993 هزار ایستگاه پایه 5 جی ساخته شده که همه شهرهای در سطح استانی، بیش از 95 درصد از شهرستانها و مناطق و 35 درصد شهرک‌ها و روستاهای سراسر کشور را پوشش می‌دهد. هم اکنون تعداد اتصال های تلفن همراه 5 جی بیشتر از 392 میلیون است. 5 جی با اینترنت، داده های کلان، هوش مصنوعی و سایر فناوری ها به طور نزدیک ادغام شده و همین باعث می‌شود مدلهای جدید 5 جی+ مانند 5 جی+ پزشکی و بهداشتی، 5 جی + اینترنت صنعتی و 5 جی ویدئوهای با وضوح فوق العاده به وجود بیایند.

شیائو یا چینگ، وزیر صنعت و فناوری اطلاعات چین در این  کنفرانس اظهار داشت: 5 جی در چین در محیطی همکاری و درهای باز توسعه یافته است. چین به تقویت مبادلات با سایر کشورها، اتحادیه بین‌المللی مخابرات و سایر سازمان‌های بین‌المللی و شرکت‌های بین‌المللی ادامه خواهد داد و همکاری همه جانبه در زمینه‌های استانداردهای 5 جی در بخش های صنعت، کاربری، امنیت و سایر بخش ها را گسترش خواهد داد و  یک محیط توسعه، باز، عادلانه و بدون تبعیض را ایجاد می کند. چین همچنین از شرکتهای کشورهای مختلف استقبال می کند که در توسعه 5 جی چین شرکت کنند و همراه با شرکت های چین در کنار هم رشد کنند و برای پیشرفت جامعه اقتصادی محصولات و خدمات با کیفیت فراهم کنند.

لین نیان شیو، معاون کمیسیون ملی توسعه و اصلاحات چین خاطر نشان ساخت که چین 1.4 میلیارد مصرف‌کننده دارد و درصد استفاده از تلفن های همراه در این کشور بسیار بیشتر از میانگین جهانی است و یک بازار 5 جی با بیشترین ظرفیت بالقوه در جهان به شمار می‌رود.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا