رونمایی از دو محصول جدید نیروی پدافند هوایی ارتش با حضور امیر صباحی فرد

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزای تسنیم، صبح امروز و با حضور امیر علیرضا صباحی فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش از دو محصول جدید این نیرو رونمایی شد. 

اولین محصول پروژه البرز شامل  رادار سه بعدی آرایه فازی البرز با هدف رهگیری و آشکارسازی اهداف همایی برد بلند با سطح مقطع راداری پایین و پنهان کار بود. حداکثر برد راداری این سامانه 450 کیلومتر بوده و قادر است اهداف در ارتفاع پست را نیز شناسایی کند.  رادار البرز همچنین قادر است 300 هدف را به صورت همزمان ردگیری کند. 

همچنین دومین محصولی که در مراسم امروز رونمایی شد، سامانه برهان بود.  برهان یک مرکز فرماندهی و کنترل تسلیحات در برد و ارتفاع کم به عنوان آخرین رده فرماندهی در دفاع نقطه ای شبکه فرماندهی و کنترل دفاع هوایی است. 

این سامانه پس از دریافت و تجزیه و تحلیل اطلاعات از کلیه منابع، آنها را برای تصمیم گیری در حداقل زمان ممکن در اختیار رده های بالای فرماندهی قرار می دهد تا تصمیمات لازم جهت اجرای ماموریت و انهدام هدف ابلاغ شود. 

برهان با قابلیت کشف و‌پردازش موثری که دارد امکان درگیری انهدام و فریب اهداف هوایی را میسر می سازد. همچنین با ترکیب داده های دریافتی از سامانه های الکترواپتیکی با داده های دریافتی از سامانه های راداری این اطلاعات را به سامانه های موشکی ارسال می کند. سامانه برهان علاوه بر توانایی فعالیت کشف هدف در حالت پسیو( غیرفعال) توانایی صدور دستور مقابله با اخلال الکترونیک را نیز دارد. 

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا