نخست وزیر ژاپن: با شرایط فعلی کرونا برنامه‌ای برای انحلال مجلس ندارم

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، یوشیهیده سوگا، نخست وزیر ژاپن امروز (چهارشنبه) به خبرنگاران گفت که برنامه‌ای برای انحلال مجلس عوام ندارد. این خبر درحالی از سوی سوگا منتشر شده که بسیاری معتقدند وی در تلاش برای حفظ پست نخست وزیری باوجود افزایش انتقادات و کاهش محبوبیت است.

رسانه های داخلی ژاپن این هفته از تصمیم سوگا برای انحلال مجلس در اواسط سپتامبر و برگزاری انتخابات عمومی در 17 اکتبر خبر داده بودند.

نخست وزیر ژاپن درحالی این موضوع را رد کرده که گزارشاتی مبنی بر مذاکرات گسترده وی با سیاستمداران برجسته حزب حاکم صورت گرفته و فشارها به سوگا برای کنار رفتن از سمت خود افزایش یافته است.

سوگا با اشاره به شرایط نامناسب گسترش کرونا در این کشور گفت: ما نمی توانیم در وضعیت کنونی مجلس را منحل کنیم.

وی درپاسخ به این سوال که آیا نمایندگان مجلس تا انتهای دوره نمایندگی خود (21 اکتبر) به فعالیت ادامه خواهند داد یا خیر بدون پاسخ مستقیم به این سوال گفت: برنامه ای برای کنار گذاشتن انتخابات رهبری حزب لیبرال دموکرات وجود ندارد و ما تلاش خواهیم کرد که تاریخ های موجود برای انتخابات عمومی را بررسی کنیم.

طبق نتایج آخرین نظرسنجی میزان محبوبیت یوشیهیده سوگا، نخست وزیر ژاپن به پایین ترین میزان تاکنون رسیده است. سوگا درحالی با کاهش بی سابقه محبوبیت خود مواجه است که کمتر از یک ماه تا چالش جدید وی برای ادامه فعالیت به عنوان رهبر حزب حاکم باقی است.

سود ناشی از برگزاری بازی‌های المپیک که ژاپن حساب ویژه‌ای روی آن باز کرده بود به دلیل شیوع کرونا به هیچ عنوان طبق برنامه ریزی حاصل نشد و ادامه شیوع این ویروس در ژاپن و اعلام چهارمین وضعیت فوق العاده در توکیو و چالش های اخیر در تزریق واکسن باعث دردسرهای جدی برای نخست وزیر این کشور شده است.

طبق نظرسنجی روزنامه ماینیچی محبوبیت سوگا برای اولین بار به زیر 30 درصد کاهش یافته است. روزنامه نیکی نی در نظرسنجی خود از کاهش محبوبیت نخست وزیر این کشور به 34 درصد خبر داد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا