پیداشدن یک واکسن آلوده دیگر شرکت مدرنا در ژاپن

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، استان کاناگاوای ژاپن اعلام کرد که یک ویال دیگر واکسن کرونا را که مشکوک به آلودگی با ماده خارجی است پیدا کرده و همین موضوع باعث متوقف شدن تزریق این سری محموله واکسن شده است.

در بیانیه‌ای که روز گذشته منتشر شد مقامات استان اعلام کردند که یک پزشک ذرات سیاه رنگ متعددی را در یک ویال واکسن مدرنا پیش از استفاده آن پیدا کرد.

ژاپن هفته گذشته استفاده از 1.63 میلیون دوز واکسن مدرنا را به دلیل آلودگی برخی از این محموله ها به ذرات سیاه رنگ متوقف کرد. شرکت مدرنا و همچنین شرکت اسپانیایی Rovi معتقدند که دلیل این مسئله می تواند به دلیل بروز مشکلات در فرایند تولید باشد و در همین رابطه کارشناسان بخش ایمنی اروپا تحقیقات در این باره را آغاز کرده‌اند.

استان کاناگاوا اعلام کرده که شرکت دارویی تاکدا که مسئول توزیع این واکسن بوده ویال آلوده را جمع آوری کرده است. به گفته مقامات این استان تاکنون 3790 نفر از همین محموله واکسن استفاده کرده اند.

در دو منطقه دیگر ژاپن نیز استفاده از واکسن های مدرنا به طور موقت متوقف شده است. در برخی موارد ذرات خارجی در ویال های استفاده نشده پیدا شد و در برخی دیگر نیز به نظر پس از ورود ناصحیح سوزن به داخل ویال باعث این اتفاق شده باشد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا