العامری: تا پایان سال هیچ نیروی خارجی در عراق باقی نمی‌ماند

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، هادی العامری رئیس ائتلاف الفتح در کنفرانسی مطبوعاتی در بغداد تاکید کرد که تمامی نیروهای خارجی از عراق خارج خواهند شد و تا پایان سال جاری میلادی هیچ نیروی خارجی در اراضی این کشور باقی نخواهد ماند.

وی  تاکید کرد که تا پایان 31 دسامبر سال 2021 هیچ نیروی خارجی از جمله نیروهای فرانسوی و ترکی در عراق باقی نمی‌مانند و این تصمیم تمام عراقی‌ها است.

وی از برگزاری کنفرانس بغداد که چند روز پیش در پایتخت عراق تشکیل شده بود، حمایت کرده و گفت که بدون بازگشت قدرتمند عراق به منطقه شاهد ثبات در منطقه نخواهیم بود.

العامری همچنین از تمامی کشورهای شرکت کننده در کنفرانس بغداد خواست تا ضمن همکاری و مشارکت با دولت عراق، وعده‌هایی که در این کنفرانس داده‌اند را عملی سازند.

 

رهبر ائتلاف فتح عراق همچنین در واکنش به تحولات اخیر افغانستان و بازگشت طالبان به قدرت در این کشور تاکید کرده هیچ وجه شباهتی بین عراق و افغانستان وجود ندارد. شرایط عراق کاملا مشخص است و معارضان در این کشور حضور ندارند. داعش به پایان رسیده و در این کشور باقی نماند و حتی گروه‌های مسلح نیز اعتقاد به روند سیاسی دارند و در این روند مشارکت کرده و از آن دفاع می‌کنند.

انتهای پیام/

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا