رونمایی از ۲ دستاورد جدید ارتش/ ویژگی های رادار البرز و سامانه برهان را بشناسید

امروز چهارشنبه و همزمان با سالروز تشکیل نیروی پدافند هوایی ارتش، از دو محصول جدید نیروی پدافند با حضور علیرضا صباحی‌فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش رونمایی شد.  

نخستین محصول ارتش که امروز رونمایی شد رادار سه بعدی آرایه فازی البرز است که با هدف رهگیری و آشکارسازی اهداف برد بلند با سطح مقطع راداری پایین و پنهان‌کار تولید شده است. حداکثر برد راداری این سامانه ۴۵۰ کیلومتر بوده و قادر است اهداف در ارتفاع پست را نیز شناسایی کند.  

رادار البرز همچنین قادر است ۳۰۰ هدف را به صورت همزمان ردگیری کند.  

محصول دیگر  ارتش که امروز رونمایی شد، سامانه برهان است. این سامانه یک مرکز فرماندهی و کنترل تسلیحات در برد و ارتفاع کم به عنوان آخرین رده فرماندهی در دفاع نقطه‌ای شبکه فرماندهی و کنترل دفاع هوایی است.

سامانه برهان پس از دریافت و تجزیه و تحلیل اطلاعات از همه منابع، آنها را برای تصمیم‌گیری در حداقل زمان ممکن در اختیار رده‌های بالای فرماندهی قرار می‌دهد تا تصمیمات لازم جهت اجرای ماموریت و انهدام هدف ابلاغ شود.  

برهان با قابلیت کشف و پردازش موثری که دارد، امکان درگیری، انهدام و فریب اهداف هوایی را میسر می‌سازد. این سامانه همچنین با ترکیب داده‌های دریافتی از سامانه‌های الکترواپتیکی با داده‌های دریافتی از سامانه‌های راداری این اطلاعات را به سامانه‌های موشکی ارسال می‌کند. سامانه برهان علاوه بر توانایی فعالیت کشف هدف در حالت پسیو (غیرفعال) توانایی صدور دستور مقابله با اخلال الکترونیک را نیز دارد.

۲۷۲۱۵

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا